8 Haftalık “Mindful Eating” Eğitimi

(Farkındalık ile Yeme)

Yeni doğmuş bir bebek düşünün; acıkınca ağlar, doyduktan sonra yemek yedirmeye devam edersek yeniden ağlamaya başlar. Çünkü açlığının ve tokluğunun farkındadır. İşte bu program ile birlikte, doğduğumuzda bizimle olan fakat daha sonra kaybetmiş olduğumuz bu yetiyi yeniden keşfederek yemek yemekten zevk almayı yeniden öğreneceğiz.
 

Günlük yaşantımızda birçok yiyeceği çoğunlukla acıkmadan, çok hızlı bir şekilde, ihtiyacımızdan daha fazla miktarda tüketiyoruz. Çözümü diyetlerde zannedip kendimizi devamlı farklı yollarla kısıtlamaya çalışıyoruz. Maalesef, diyetleri yaşam tarzımız haline getiremediğimiz için sürdüremiyoruz.

 

8 Hafta süren eğitim süresince meditasyon, farkındalık ile hareket ve yeme egzersizleri yaparak yargısız ve eleştirisiz bir şekilde dikkatimizi kendi içimize ve dışımıza; bedenimize, kalbimize, aklımıza ve çevremizde olup bitenlere getiriyoruz.

 

Pratikleri hayatımıza geçirdikçe bedenimizin verdiği ipuçlarını keşfederek kendimiz için özgürce bilinçli tercihler yapma şansı yakalıyoruz. 

Otopilot modda yaşayarak davranışlarımızın kölesi olmak yerine mini duraklamalarla kendimiz için karar vermeyi öğreniyoruz.

 

Aşırı yeme ve suçluluk duygusundan uzaklaşıp yemekten zevk alma duygusunu yeniden keşfediyoruz...

Eğitim Tarihi:

21 EKİM - 9 ARALIK

 

Eğitimin Gerçekleşeceği Gün & Saat:
ÇARŞAMBA 19:00 - 21:00

Yer:
ZOOM

*Öğrencilere özel %10 indirim uygulamamız vardır.

*Bu eğitime alkol veya uyuşturucu bağımlılığı yaşayanların,
anoreksia nervosa teşhisi konulmuş kişilerin ve
psikiyatri rahatsızlıkları olan bireylerin katılması uygun değildir. 

Raysa Büyükbahar Uzunyol bu eğitimi verebilmek için Jan Chozen Bays, MD ve Char Wilkins, MSW tarafından verilen
Mindful Eating-Conscious Living Level eğitmenlik eğitimini tamamlamıştır.